Margas

Kvalitatīvas margas ir ļoti svarīgas jūsu mājoklī. Tās nodrošina jūsu drošību, kad atrodaties uz balkona vai citā āra telpā dzīvībai vai veselībai bīstamā augstumā. Tomēr bez funkcionālās nozīmes tās var būt arī estētiski pievilcīgas. Mūsdienīgas margas piedos ēkai skaistu izskatu un stilu. Tādēļ jau projektēšanas gaitā būtu jāpievērš uzmanība balkona margām un to izskatam. Jāatzīmē, ka mūsu piedāvātās margas nav paredzētas tikai jaunbūvēm, tās ir ideāls risinājums arī vecāku ēku renovācijā. Mūsu uzņēmums piedāvā uzstādīt alumīnija margas, kombinējot dažādus profilus un stiklus, lielākoties tiek atrasts piemērots risinājums ikkatram klientam.

No alumīnija profiliem veidotām balkona margām ir vairākas priekšrocības, salīdzinot ar citiem materiāliem:

  • Alumīnijs nereaģē uz mainīgiem laikapstākļiem un iztur lielas temperatūras svārstības (-50°C līz +80°C);
  • Izturīgs pret koroziju un cita veida kaitīgu apkārtējās vides ietekmi;
  • Nav nepieciešama speciāla kopšana;
  • Uzticams un izturīgs materiāls;
  • Laba cenas un kvalitātes attiecība.

Mēs piedāvājam trīs margu veidus:

  • Stikla-alumīnija margas
  • Pilnstikla margas
  • Stieņu margas
Stikla-alumīnija margas

Stikla – alumīnija margām ir daudz variāciju, tādēļ piemērots risinājums atradīsies ikvienam klientam. Šādas margas izskatīsies mūsdienīgi un būs viegli kopjamas.

Tehniskie dati

Margu konstrukcija tiek izgatavota no alumīnija profiliem, kas krāsoti ar pulverkrāsu atbilstoši RAL krāsu katalogam. Margu kolonnām ir divi izmēri– 70×30 mm un 50×30 mm. Roku balstiem ir divi platumi 61 mm vai 81 mm, bet var izgatavot roku balstus, kur stikls iestiprinās tieši balstā esošajā līstē, tad platums būs 78 mm vai 98 mm, kā arī iespējami roku balsti, kuriem ir arī izvirzīta daļa (t.s. palodze) un iespēja piestiprināt gan stikla iekšpusē, gan ārpusē.

Margās lielākoties izmantojam 6 mm un 8 mm rūdīto stiklu, 4+4 mm laminētu vai 4+4 mm rūdītu un laminētu stiklu. Stiklu toņu izvēle ir tāda pati kā bezrāmju iestiklojumam, lai izvēloties abus produktus tie savā starpā saskanētu, tomēr margām pēc jūsu velmēm  papildus vēl ir pieejamas dažādas krāsainās lamināta plēves.

Margu karkasa konstrukciju ir iespējams uzstādīt gan uz balkona grīdas paneļa ar tērauda kronšteiniem, gan tās priekšā ar alumīnija kronšteiniem. Parasti roku balsta augstums ir 1000-1100 mm no grīdas. Maksimālais pieļaujamais kolonnu solis ir 1200 mm.

Piedāvājam arī margas ar skavu stiprinājumu, kur stiklu ar skavām iestiprina starp kolonnām. Šāds stiprinājuma veids pieļauj līdz 12 mm bieza posmu pildījuma izmantošanu. Tāda risinājuma gadījumā margas var uzstādīt arī bez roku balsta.

Pilnstikla margas

Ja vēlaties, lai dominē stikls, bet pārējā konstrukcija ir iespējami nemanāma, tad pilnstikla margas būs ideāls risinājums, jo rūdītais un laminētais stikls, pateicoties savai izturībai var pats par sevi būt nesošais elements. Stikla margu risinājumi tiek piedāvāti ar apakšējo profilu vai punktveida stiprinājumiem.

Margas iespējams piestiprināt gan uz āra telpas grīdas paneļa, gan arī tā priekšā. Punktveida stiprināšanas gadījumā, margas tiek piestiprinātas uz nerūsējošā tērauda skrūvēm. Standarta stiklu augstums ir 1000-1100 mm no grīdas un pēc jūsu velmēm ir iespējams uzstādīt arī roku balstu. Margu stikli tieši tā pat kā bezrāmju iestiklojumā ir tonējami.

Stieņu margas

Stieņu margas izgatavo no alumīnija profiliem. Tās sastāv no vertikālām 20×20 mm kvadrātveida caurulēm. Kolonnām ir divi izmēri – 70×30 mm un 50×30 mm, atbilstoši tām roku balstu platums ir 81 mm vai 61 mm.